Search:

Biz

Hakkımızda

Düğün Hikayemiz

Öncelikle evlilik kararınızdan dolayı sizleri kutlarız.

Bu heyecanlı süreçte umarız herşey dilediğiniz gibi olur. 

Bizler belki de hayatınızın en önemli gününde yanınızda olmak, o günü size daha keyifli geçirtmek ve sonrasında da hatıralarınızı yazmak için buradayız.

2008 yılından beri 500’den fazla çiftin heyecanına hem tanık olduk hem de katkıda bulunduk. 

İlk günden beri gerçek duygularınızı yansıtan, yaşadığınız anları size eksiksiz hatırlatabilecek şekilde bir hikaye yaratmak için hiç durmadan kendimizi sürekli yenileyerek çalışmaya devam ediyoruz.

Yıllar boyunca düğün fotoğrafçılığını kendi tarzımızla besleyerek yep yeni bir konsept yaratmaya çalıştık. 

Bir Ankara markası olarak, yolculuğumuza dünyanın birçok yerinde yaşanan aşkları ölümsüzleştirerek devam etmekteyiz.

Ekibimizin fotoğraflarınızı çekerken üç ana amacı vardır; aklınızı başınızdan almak, ailenizi gururlandırmak ve arkadaşlarınızı kıskandırmak! Bazen de ne zaman yemek yiyeceğiz? ne zaman içmeye başlayacağız? gibi sorularda gelebilir!

Eğer siz de hikayenizi bizimle paylaşmak istiyorsanız, elinizi çabuk tutun. Çünkü bir yıl içinde sadece 30 düğün çekiyoruz.

Lezzetli bir kahve eşliğinde sohbet edip, tanışmak için sizleri ofisimize bekliyoruz.

Emek ve deneyimimizle hazırladığımız düğün videolarımıza ve fotoğraflarımıza duygularıyla ruhlarını katan eşsiz çiftlerimiz ve bugüne kadar ki tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederken, Aramıza yeni katılacak ekip arkadaşlarımız ve önümüzdeki yılların yıldızı olacak çiftlerimiz ile de tanışmayı her zamanki heyecanımızla bekliyoruz.

team_image
Fatih Usta
Fotoğrafçı

Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Lisans öğrencisi. Fotoğraf sevgisi 2009-2010 yıllarında hobi olarak başladı, 2014 yılında Düğün Hikayemiz ile tanışınca hobisini profesyonelleştirdi. Fotoğraf çekmek kadar fotoğraf izlemeyi de seviyor. Fotoğrafın yanı sıra seyahat etmeye, ve bunu motosiklet üstünde yapmaya vakit ayırıyor. ``Live to ride, ride to live`` hayat mottosu.

team_image
Bedirhan Baday
Fotoğrafçı

Bedo Bey olarak bilinen Bedirhan Ankara doğumlu. 18 yaşından beri fotoğrafçılıkla profesyonel olarak ilgileniyor. Düğün Hikayemiz ailesinde olmaktan dolayı çok mutlu. Playstation oyunları oynamayı çok seviyor. Her dönem izlediği dizi ve belgesel serileri mevcut. Uyumaya bayılıyor.

team_image

Kemal Burkay Şentürk

Kurgu, Montaj

87 Ankara doğumlu. Gazi Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu. Tam bir sinefili. Üniversitenin ilk yıllarında tiyatro ve müzik alanında eğitim aldı ve çeşitli yerlerde sahne tecrübesi edindi. Ardından senaryo yazımına merak sardı ve bu konuda eğitimler aldı. Bununla da yetinmeyip işin mutfak kısmına daha fazla merak sardı. Hayata dair küçük anları çekip birleştirmenin kendisine heyecan verdiğini anladı ve bu yönde ilerleme kararı aldı. Seyahat etmeye ve yeni şeyler öğrenmeye bayılır.

Sıkça Sorulan Sorular

En çok merak edilenler

Çalışma sisteminiz nedir ve ne tür çekimler yapıyorsunuz?

Adımızdan da anlaşılacağı gibi belgesel tarzda düğün, kız isteme/ nişan, kına, save the date, pre-wedding fotoğraf ve video çekimleri yapmaktayız. Çekim tarzımızı spontane ve doğal olarak tanımlayabiliriz.

Dış Mekan Gelin-Damat çekimi, Save The Date Çekimi çekimlerini ne zamanları yapıyorsunuz?

Düğün çekimlerimiz ağırlıklı olarak Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri oluyor. Üst üste gelen üçüncü gün düğün alamıyoruz. Yoğun dönemlerimizde Cuma-Cumartesi yada Cumartesi-Pazar olacak şekilde düğünleri alabiliyoruz.

Maalesef yaz boyunca günlerimizi düğünlere ayırdığımızdan Cumartesi günleri kına ve nişan çekimleri alamıyoruz.

Save The Date , Dış Mekan çekimlerini Nisan-Ekim ayları arasında yalnızca hafta içi günlerde gerçekleştiriyoruz

Fiyatlarınızı merak ediyoruz, paylaşır mısınız?

Üzgünüz ama fiyatlarımızı buradan paylaşamıyoruz, fiyatlarımız sizin isteklerinize ve şehire göre değişiklik gösterebileceğinden, bizimle irtibata geçmeniz daha net bir fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Ama ufak bir bilgi verecek olursak; bizde çok fazla seçenek mevcut. Siz sadece aşık olun yeter.

Yılda kaç düğün çekiyorsunuz?

Hem çiftlerimize, hem çekim sonrası yoğun çalışma temposuna ve son olarak kendimize ve ailelerimize daha fazla zaman ayırıp, özen gösterebilmek için, bir yıl içerisinde en fazla 40 düğün ile kendimizi sınırlandırıyoruz. Çalışmaya karar verdiğimiz çiftlerimizin onlara çok özel bir hizmet sunduğumuzu unutmamalarını rica ederiz. Şunu hatırlatmak isteriz ki çektiğimiz her düğün birbirinden farklıdır ve her seferinde kopyalanmış sonuçlar beklemek doğru olmayacaktır.

Aynı gün içersinde maksimum 3 düğün alabiliyoruz.

Düğün Fotoğraf ve Kısa film hizmetlerini birlikte mi almamız gerekiyor?

Yaptığımız iş bir bakış açısı ortaya koymaktadır. Bu vizyon ile fotoğrafların ve videonun birbirinden ayrılmaması gerektiğini düşünüyoruz.

Ama yine de siz ayrı ayrı hizmet almak isterseniz gelin konuşalım, planlayalım.

Düğün günü çekimler nasıl gerçekleşiyor?

Bizler ekip olarak düğün gününüzde “Gelin Alma” süreci ile gelin evinde başlayıp seçtiğiniz paketin içeriğine göre Pasta Kesimine yada After Party dahil olacak şekilde tüm gün yanınızda bulunup en güzel anlarınızı sizler için ölümsüzleştiriyoruz. Bu süreçte çiftin başbaşa olan fotoğraf çekimlerini, Aile çekimlerini, Düğün detaylarını, Nikah anlarını , İlk danslarını ve dahasını sizin için Fotoğraf ve Film olarak kayıt altına alıyoruz. Düğün günü sizin istediğiniz andan itibaren çekimlere başlıyoruz ve mekan tarafından bir kısıtlama olmaz ise gece sonuna kadar çekimlere devam ediyoruz. Gelin almadan başlayıp pastanızı kesip şanslı bir gelin adayı çiçeğinizi yakalayana kadar devam edebiliyoruz. Deneyimli ekibimizle gün boyunca hem size yardımcı olup hemde fotoğraf ve video çekimlerini gerçekleştiriyoruz.

Düğün günü çekimler sonrası neleri teslim alıyoruz?

Düğün çekimi sonrası ilk iki hafta içersinde örnek olarak 50 adet fotoğraf ve 1 dakikalık düğüne ait trailer videonuz hazırlanıp size iletişlmektedir. Herşeyin bitip teslim edilmesi süreci ise 12-16 hafta arasında değişmektedir. Düğün sonrası 15 gün içerisinde temel olarak ışık ve renk ayarları yapılmış fotoğraflarınız hazırlanıp size web üzerinden paylaşılıyor, daha sonra albüm ve filleriniz hazırlanıyor tüm ürünleri teslim almanız iş yoğunluğumuza bağlı olarak 12 haftayı bulabiliyor.

Düğün Albümü için fotoğraf seçimlerini kim yapıyor?

Düğün albümünüz için fotoğraf seçimini bizler yapıyoruz. Çünkü bunca yıl edindiğimiz tasarım tecrübesi ile sayfa düzeni ve tasarım için gerekli uygun fotoğrafları daha iyi analiz edebiliyor ve bunlardan güzel bir albüm hazırlayabiliyoruz. Aile fotoğraf çekiminde çekilen her kareden muhakkak 1 adeti albümün içersinde aile fotoğraf kısmında yer alacak şekilde tasarımınız hazırlanıyor. Böylece ailelerde albümün dışında kalmamış oluyor.. Albüm fotoğraflarınızı biz seçiyoruz, tasarımı da biz yaptığımız için ve yıllardır tecrübe ettiğimiz için inanın biz sizden daha iyi ve hızlı seçiyoruz. Merak etmeyin önemli hiçbir an ve insan albüm dışında kalmıyor. Çok özel istekleriniz tabiiki dikkate alınıyor.

Düğün günü Masa Fotoğraf çekimleri- Aktüel çekimi ve Jimmy Çekimleri konusunda hizmet veriyor musunuz?

Evet, Düğün gününüzde fotoğraf ve film adına ihtiyacınız olabilecek her türlü hizmeti vermekteyiz.

Düğün günü aile çekimi yapıyor musunuz?

Aile çekimleri siz unutsanız bile bizim asla unutmayacağımız o günün en önemli parçası. Önceden planlanan saatte muhakkak bu çekimleri gerçekleştiriyoruz, e tabi bir diğer olmazsa olmaz arkadaşlar unutulmuyor!

Düğün günümüzün rezervasyonu için sizinle en son ne zamana kadar iletişime geçebiliriz?

Belirli sayıda düğünde bulunabileceğimiz için ne kadar çabuk o kadar iyi diyebiliriz. Ortalama olarak 6 ay öncesinde tarihlerimiz dolmaya başlıyor diyebiliriz. O yüzden daha fazla okumayı bırakıp bir an önce iletişime geçmelisiniz.:)

Düğünlere kaç kişilik bir ekiple katılıyorsunuz? Ekibinizi nasıl oluşturuyorsunuz?

Düğünün büyüklüğüne, istenilen hizmete ve çekim sürelerine göre değişmekle birlikte, biz düğünlere üç kişi katılmayı tercih ediyoruz. Ekibimizdeki tüm arkadaşlarımız yıllardır bizimle çalışan, hem fotoğraf hem de video konusunda uzman kişilerdir ve durumun gerekliliklerine göre video yada fotoğraf çekimi yapmaktadırlar. Bunun dışında, davetli çekimi, ekspress baskı hizmeti, aktüel video kamera ve jimmy jib hizmetleri için de arkadaşlarımızı eklersek toplam ekibimiz bazı düğünlerde 12 kişiye kadar çıkmaktadır.

Kına çekimi yapıyor musunuz?

Kına çekimi bizimle düğün günlerinde birlikte olacak çiftlerimize özel olarak sunduğumuz bir hizmet. Bu çekimleri de hafta sonları yoğunluğumuzdan dolayı gerçekleştiremiyoruz.

Genel teslim süreciniz nedir?

12-16 Hafta arasındadır.

Doğum çekimleri yapıyor musunuz?

Doğum çekimleri düğüne göre çok farklı dinamikleri olan ve kendine özgü öncelik, iletişim becererileri gerektiren bir alandır. Bu iş için 2010 yılından itibaren Sen Doğarken markası altında kardeş firmamız ile çekimler yaptık. Ancak “Sen Doğarken” şu an için hizmet verememektedir. Bu nedenle bu işi gerçekten iyi yaptıığını düşündüğümüz kişileri size tavsiye edebiliriz.