Search:

Evlenmeden Önce Sormanız Gereken Önemli Sorular

Evlenmeden Önce Sormanız Gereken Önemli Sorular

Evliliğin bir büyüsü olduğuna inanıyoruz. Birbirini seven insanların ömürleri boyunca  birlikte olmak için verecekleri sözlerin değeri paha biçilemez. Evliliğin büyüsü iki farklı özgür ruhun ne olursa olsun birbirlerini sonsuza kadar sevmek için mantıklı bir karar vermeleri gerçeğinden gelir ve bu gerçekten çok romantiktir. Ancak maalesef evliliğin zor ve kalp kırıcı olabileceği de bir gerçek. Düğününüzün muhteşem ambiyansında tüm gönlünüzle “evet” demeniz; evlendikten sonra nasıl hissedeceğinizin garantisi olamıyor. İlişkinin ilk zamanlarındaki uyumluluğun belli bir ömrü olduğu doğrudur. Birlikte daha uzun zaman geçirip daha çok anı paylaştıkça, çiftler arasında, kişisel tercihler, dini inançlar, çocuk sahibi olma isteği ve benzeri pek çok konuda farklı fikirler oluşmaya başlayabiliyor. Tabiki bu uyumu tazelemek her zaman mümkün. Bu nedenle evlilik öncesinde çiftlerin hayattan beklentilerine dair birbirlerini daha derine tanımaya çalışmaları; uzun soluklu, huzurlu ve mutlu bir evliliğin altın anahtarı.

4DH_4224

 

SEVGİNİ NASIL GÖSTERİRSİN, NASIL SEVİLMEK İSTERSİN?

Gary Chapman’ın “Beş Sevgi Dili” adlı kitabını okudunuz mu? Gary kitabında sevgiyi kabul etmenin, almanın ve sevgiyi sunmanın yollarının insandan insana çok farklı olabileceğini öne sürüyor. Kendinizin ve sevdiğinizin sevgi dilini keşfetmeniz sizi birbirinize daha çok yaklaştıracak, paylaşacağınız romantik anları arttıracaktır. Kızdığınızda, affettiğinizde, mutlu olduğunuzda, üzüldüğünüzde ne duymak istediğinizi veya sevdiğinizin neyi nasıl duymak istediğini; özel günlerinizi nasıl geçirmeyi planladığınızı konuşmak sizi birbirinize daha da yakınlaştıracaktır.

_MG_4585

Başarılı Bir Yaşam Senin İçin Ne İfade Ediyor?

Başarılı veya mutlu bir yaşam senin için ne ifade ediyor?  1 yıl için? 5 yıl? Ya 50 yıl? Bu soruyu partnerinize hiç sordunuz mu?

“Başarılı bir yaşam” kavramı her bir insan için inanılmaz farklılıklar ifade ediyor olabilir. Önemli olan 1 yıllık, 5 yıllık veya 50 yıllık planları konuşmanın ötesinde hayattaki “nihai hedef”in ne olduğu hakkında konuşmaktır.

Hayattan beklentilerin, hedeflerin ve planların aynı yolda birlikte yürüdüğün yol arkadaşınınkiyle ne kadar uyumlu?

Tabiki iki kişininin hayattaki herşey hakkında aynı görüşe sahip olmaları gerektiğini söylemiyoruz. Çiftlerin bireysel farklılıkları ilişkilerine renk ve eğlence katacaktır. Önemli olan açıkca konuşmak ve beklentiler hakkında fikir sahibi olmaktır.

 

Share Post